• עידן בנאבו

בניית אתר למסעדה או בית קפה | 5 כלים שישפרו את האתר שלכם

אתר ממוצע בתחום המסעדנות בדרך כלל יספק לגולש מידע אודות המסעדה והתפריט שלה, דרכי הגעה והתקשרות וקישורים לרשתות החברתיות. קבלו 5 כלים שיהפכו את האתר שלכם, מאתר ממוצע לאתר חכם ונגיש שאפילו מרוויח לכם כסף.


מאת: IDARO פתרונות דיגיטלייםאתר בתחום המסעדנות צריך ויכול להיות רווחי לכל מסעדה או בית קפה. באמצעות האתר תוכלו להרחיב את החשיפה שלכם ולתת מידע מלא אודות המסעדה , התפריט שלה ושעות הפעילות. את זה כולם יודעים. מה שלא כולם יודעים, שבעזרת 5 כלים פשוטים, תוכלו להפוך את האתר שלכם לאתר נגיש וחכם שמרוויח עבורכם כסף שלקוחות ששכחתם.


1.תפריטים מונגשים

בדרך כלל מסעדות מציעות לגולשים שלהם להוריד גרסת PDF של כל תפריט המסעדה. זה לא משנה אם התפריט באורך 4 או 12 עמודים, הצורך להוריד קובץ כלשהו, במחשב או בנייד פוגע בחוויה של הגולש באתר ולפעמיים עשוי לגרום לגלוש לוותר על הצפייה בתפריט. העלאת התפריט כקובץ לאתר יכולה לפתור את הבעיה של הנגישות, אך אם אנחנו רוצים לשפר את החוויה של הלקוח באתר עדיף לעלות אותו כ HTML . אם אתם מפעילים מערכת משלוחים באתר, הכינו תפריט משלוחים וחסכו ללקוח דפדפוף על תפריטי המשקאות והקוקטיילים.

מחפש/ת פתרון דיגיטלי לעסק שלך? >>> IDARO פתרונות דיגיטליים לעסקים פעילים


2. מידע לקידום מכירות ופופ אפ


הפי האוור במסעדה? ימי שלישי תפריט מיוחד לארוחת ערב? מארז ? מגשי אירוח? יש מנה חדשה בתפריט? קינוח ששובר את האינסטגרם? הופעה או הרצאה?

אל תחסכו מהגולשים שלכם שום מידע, הם רוצים לדעת כמה שיותר. הציבו בתוך האתר באנרים לקידום שירותים נוספים של המסעדה, תנו לגולשים כמה שיותר מידע עליכם וככה תכנסו להם לתודעה גם בתחומים נוספים. לדוגמה, גולש שנכנס לקרוא את התפריט שלכם לפני ההגעה למסעדה, ועכשיו נודע לו שהמסעדה מספקת מגשי אירוח לאירועים פרטיים. בפעם הבאה שהוא יארח, הוא יחשוב עליכם. כלי נוסף שיעזור לכם לקידום המכירות הוא מודעת פופ-אפ. ניתן להשתמש בפופ אפ לחשיפת מנות ומוצרים חדשים או לאיסוף מידע על הגולשים . "פופ-אפ הוא חלון דפדפן, שמוצג על פי רוב בצורה נקייה, כלומר ללא סרגלי הכלים הנמצאים בחלון דפדפן רגיל. כמו כן לרוב ייפתח החלון על חלק קטן מהמסך ולא בגודל מלא" (מתוך ויקיפדיה).

3.הוספת מערך הזמנות


תחום המשלוחים הולך וגדל וכיום אפשר לספור כבר 6 פלטפורמות להזמנת אוכל מהמסעדה, כל פלטפורמה כזאת גובה דמי שירות, ניהול ובעצם מכרסמת לכם מהרווחים. הוסיפו מערך הזמנות והתחילו להרגיל את הלקוחות לרכוש דרך האתר. צרפו להזמנה הבאה קוד קופון להזמנה דרך האתר, מודעות פופ אפ על מערך ההזמנות באתר וכמובן לפרסם את הבשורה ברשתות החברתיות. הוספת מערך הזמנות יכול להיות משימה לא פשוטה, אך היא משתלמת בהחלט. במידה והאתר שלכם בנוי ב WIX , תוכלו להשתמש ב Wix Restaurants שפותחה בדיוק בשביל זה.


מחפש/ת פתרון דיגיטלי לעסק שלך? >>> IDARO פתרונות דיגיטליים לעסקים פעילים


4.חנות אונליין

מסעדות ובתי קפה מציעים מוצרים מעבר לאוכל בתפריט, זה יכול להיות שובר מתנה, מארז לחג או מגשי אירוח לחברות וארגונים. דרך החנות תוכלו לקדם מוצרים נוספים שלכם. לאחר שהעלאתם את כל המוצרים לחנות תוכלו להתחיל לקדם אותם ברשתות החברתיות, במודעות

פופ אפ באתר ואפילו בגוגל.

קחו לדוגמה מסעדה בתל אביב, שמספקת מערך הזמנות בתוך העיר ואולי בערים הסמוכות. למסעדה הזאת כנראה הגיעו לקוחות מכל הארץ, שנהנו מהאוכל והאווירה וזוכרים את המקום לטובה. אותם לקוחות לא ממומשים ע"י המסעדה ברגע שהם עזבו אותה. חנות אונליין תאפשר לכם לשמור על קשר גם עם לקוחות חד פעמיים או רחוקים גאוגרפית.

מחפש/ת פתרון דיגיטלי לעסק שלך? >>> IDARO פתרונות דיגיטליים לעסקים פעילים

5.הזמנת מקום ישיבה


הזמנת מקום ישיבה היא פעולה מאוד מבוקשת בקרב הגולשים במסעדות. תוכלו להתמודד עם ביטולים והברזות ע"י גבייה של דמי פיקדון. בעצם כחלק מהזמנת המקום במסעדה, הלקוח משלם דמי פיקדון שיקוזזו בחשבון שלו במסעדה. אם תרצו להגדיל את מאגר הנתונים שלכם על הלקוחות, תוכלו לאפשר הזמנת מקום בישיבה רק דרך הצטרפות למועדון החברים שלכם.


לקבלת ייעוץ או הצעת מחיר, השאירו פרטים: